Каталонія обрала свободуКаталонія обрала свободу
Каталонія обрала свободу

Каталонія обрала свободу


Володимир Чемерис
Референдум відбувся тому, що попри силові дії уряду його іспанської величності, батьки з дітьми увійшли до шкіл і не дали іспанським поліцаям заблокувати виборчі дільниці. Каталонські пожежники не дали іспанській гвардії вдертися до шкіл

02.10.2017

Сьогодні каталонці, як і українці 1991-го, скористалися своїм природним правом на самовизначення націй.

Попри зусилля іспанської влади, гумові кулі і кийки андалузської гвардії, намагання вилучити виборчі бюлетені і закрити школи, де розміщувались виборчі дільниці, референдум про свободу Каталонії відбувся.

Результати каталонського референдуму 1 жовтня 2017 року теж схожі на результати українського референдуму, що відбувся 1 грудня 1991. 

На каталонський референдум прийшли 70 відсотків каталонців. З них за незалежність та республіку проголосували 90 відсотків.

Референдум відбувся тому, що попри силові дії уряду його іспанської величності, батьки з дітьми увійшли до шкіл і не дали іспанським поліцаям заблокувати виборчі дільниці. Каталонські пожежники не дали іспанській гвардії вдертися до шкіл. Футболісти «Барселони» проголосували за незалежність, а Піке висловив готовність залишити збірну Іспанії.
Каталонці діяли виключно мирними засобами, на відміну від прихильників «територіальної цілісності Іспанії».

А цими прихильниками «територіальної цілісності» виявилась лиш невелика кількість відвертих нацистів та франкістів, які на своїй демонстрації зігували і навіть зривали плакат з написом «MES DEMOKRACIA» – «Більше демократії». Але, попри те, що прихильники іспанського уряду і короля явно виступили проти демократії як такої, їм ніхто не перешкоджав.

Втім, результати референдуму – лише перший крок Каталонії до свободи. Очевидно, іспанський уряд буде вживати чергові дії проти незалежності. Можливо, силові.

Але перевага каталонців в тому, що за ними є щось більше, ніж сила – масова народна підтримка. А у мадридського уряду та нацистів, крім сили, аргументів немає.

3 жовтня робітники Каталонії оголосили загальний страйк. Каталонські студенти вже свій страйк розпочали. Завтра на вулицях Барселони будуть мільйони каталонців.

До речі, дата каталонського референдуму про незалежність – 1 жовтня – та дата початку студентського голодування у Києві – 2 жовтня 1991 року, – яке спричинило український референдум про незалежність, майже співпадають.

Без сумніву, і Україна, і Каталонія, стануть вільними.

Вектор національного і соціального визволення що в Каталонії, що в Україні, що в Росії або Америці, має лише один напрямок – свобода.

Володимир Чемерис

Читати по темі:

Франсиско Абад. Полвека испанской левой

Андрей МанчукПервомай в Барселоне

Андрій МовчанІнший сепаратизм. Каталонський варіант

Артем Кирпиченок Квебек, Каталония, везде...

Илья Знаменский Откуда берутся сепаратисты

Федерико Кампанья Интернациональные бригады!

Андрій Мовчан Київ - Мадрид

Егор Воронов Письмо мальенького человека

Жилье Треме Гарсиа Лорка: последние часы жизни

Сергей Киричук После Евросоюза

Дмитрий Колесник Битва за Мадрид


Підтримка
  • BTC: bc1qu5fqdlu8zdxwwm3vpg35wqgw28wlqpl2ltcvnh
  • BCH: qp87gcztla4lpzq6p2nlxhu56wwgjsyl3y7euzzjvf
  • BTG: btg1qgeq82g7efnmawckajx7xr5wgdmnagn3j4gjv7x
  • ETH: 0xe51FF8F0D4d23022AE8e888b8d9B1213846ecaC0
  • LTC: ltc1q3vrqe8tyzcckgc2hwuq43f29488vngvrejq4dq

2011-2020 © - ЛІВА інтернет-журнал